MAX9173EUE+
DigiKey Part Number
MAX9173EUE+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAX9173EUE+
Description
IC TRANSCEIVER 0/4 16TSSOP
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0/4 Receiver LVDS 16-TSSOP
EDA/CAD Models
MAX9173EUE+ Models
Category
Data Rate
500Mbps
Manufacturer
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Voltage - Supply
3V ~ 3.6V
Packaging
Tube
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Surface Mount
Type
Receiver
Package / Case
16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)