V100P000A-680
DigiKey Part Number
475-V100P000A-680TR-ND - Tape & Reel (TR)
475-V100P000A-680CT-ND - Cut Tape (CT)
475-V100P000A-680DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
V100P000A-680
Description
BIDOSVISUALIZATIONVCSV100P000A-6
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Laser Diode 680nm 5.5mW 2.4V 10mA Module
Category
Wavelength
680nm
Manufacturer
ams-OSRAM USA INC.
Voltage - Input
2.4V
Series
Current Rating (Amps)
10mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Power (Watts)
5.5mW