Image for LA W5SN-JZKZ-24-0-700-R18-ZG-LM is not available
LA W5SN-JZKZ-24-0-700-R18-ZG-LM
DigiKey Part Number
475-LAW5SN-JZKZ-24-0-700-R18-ZG-LMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
LED PLAT DRAGON AMB 618NM SMD
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting Color Platinum DRAGON Amber 618nm (612nm ~ 624nm) 2-SMD, Gull Wing
Category
Current - Max
1A
Mfr
Temperature - Test
25°C
Series
Viewing Angle
120°
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Obsolete
Package / Case
2-SMD, Gull Wing
Color
Size / Dimension
0.276" L x 0.236" W (7.00mm x 6.00mm)
Wavelength
618nm (612nm ~ 624nm)
Height - Seated (Max)
0.075" (1.90mm)
Current - Test
700mA
Thermal Resistance of Package
6.5°C/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.5V