LA T676-Q2T1-24-0-20-R18-Z | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LA T676-Q2T1-24-0-20-R18-Z |
Description | LED AMBER CLEAR 2PLCC SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Amber 615nm LED Indication - Discrete 2V 2-PLCC |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2V |
Mfr | Current - Test 20mA |
Color | Wavelength - Peak 622nm |
Configuration Standard | Package / Case 2-PLCC |
Lens Color Colorless | Supplier Device Package |
Lens Transparency Clear | Size / Dimension 3.20mm L x 2.80mm W |
Millicandela Rating | Height (Max) 2.10mm |
Lens Style Round with Flat Top | Base Product Number |
Lens Size 2.40mm Dia |