GW VJLPL1.CM-JGK2-XX512-1-350-R18
DigiKey Part Number
475-GWVJLPL1.CM-JGK2-XX512-1-350-R18TR-ND - Tape & Reel (TR)
475-GWVJLPL1.CM-JGK2-XX512-1-350-R18CT-ND - Cut Tape (CT)
475-GWVJLPL1.CM-JGK2-XX512-1-350-R18DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
LED OSLON PURE 1414 WHT 1800K
Detailed Description
LED Lighting OSLON® Pure 1414 White, Warm 1800K 2.8V 350mA 120° 0505 (1313 Metric)
Category
Lumens/Watt @ Current - Test
87 lm/W
Mfr
CRI (Color Rendering Index)
90
Series
Current - Max
1A
Viewing Angle
120°
0505 (1313 Metric)
CCT (K)
1800K
Size / Dimension
0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Flux @ 85°C, Current - Test
85lm (70lm ~ 100lm)
Height - Seated (Max)
0.037" (0.95mm)
Current - Test
350mA
Thermal Resistance of Package
5.9°C/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.8V