GW PLLRA1.PM-M9N4-XX58-1-700-R18 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
ams-OSRAM USA INC.
In Stock: 3,273
Datasheet
LED Lighting OSCONIQ® C 2424 White 2.8V 700mA 120° 2-SMD, No Lead Exposed Pad
ams OSRAM Outdoor and Industrial Lighting Solutions
GW PLLRA1.PM-M9N4-XX58-1-700-R18
DigiKey Part Number
475-GWPLLRA1.PM-M9N4-XX58-1-700-R18TR-ND - Tape & Reel (TR)
475-GWPLLRA1.PM-M9N4-XX58-1-700-R18CT-ND - Cut Tape (CT)
475-GWPLLRA1.PM-M9N4-XX58-1-700-R18DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
LED OSCONIQ WHITE
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Max
1.5A
Mfr
Viewing Angle
120°
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2-SMD, No Lead Exposed Pad
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.094" L x 0.094" W (2.40mm x 2.40mm)
Color
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Current - Test
700mA
Thermal Resistance of Package
3.5°C/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.8V