GW JTLMS3.EM-G6G9-XX510-1-60-R33
DigiKey Part Number
475-GWJTLMS3.EM-G6G9-XX510-1-60-R33TR-ND - Tape & Reel (TR)
475-GWJTLMS3.EM-G6G9-XX510-1-60-R33CT-ND - Cut Tape (CT)
475-GWJTLMS3.EM-G6G9-XX510-1-60-R33DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting DURIS® E 2835 White, Warm 2200K 5-Step MacAdam Ellipse 3.15V 60mA 120° 2-SMD, No Lead
Category
Lumens/Watt @ Current - Test
122 lm/W
Mfr
CRI (Color Rendering Index)
80
Series
Current - Max
90mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Viewing Angle
120°
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Color
Package / Case
2-SMD, No Lead
CCT (K)
2200K 5-Step MacAdam Ellipse
Supplier Device Package
2-SMD
Flux @ 25°C, Current - Test
23lm (20lm ~ 26lm)
Size / Dimension
0.138" L x 0.108" W (3.50mm x 2.74mm)
Current - Test
60mA
Height - Seated (Max)
0.033" (0.83mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
3.15V
Thermal Resistance of Package
60°C/W