GA PSLM31.23-GRGT-23-1-100-R18
DigiKey Part Number
475-GAPSLM31.23-GRGT-23-1-100-R18TR-ND - Tape & Reel (TR)
475-GAPSLM31.23-GRGT-23-1-100-R18CT-ND - Cut Tape (CT)
475-GAPSLM31.23-GRGT-23-1-100-R18DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GA PSLM31.23-GRGT-23-1-100-R18
Detailed Description
LED Lighting Color DURIS® S 5 Amber 616nm (612nm ~ 620nm) 1212 (3030 Metric)
Category
Current - Max
200mA
Mfr
Luminous Flux @ Current/Temperature
23lm (21lm ~ 25.9lm)
Series
Temperature - Test
25°C
Wavelength
616nm (612nm ~ 620nm)
Current - Test
100mA
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.11V
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)