CUW Y3SH.B2-GFJD-5J6T-Z242-20-R18-Z | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CUW Y3SH.B2-GFJD-5J6T-Z242-20-R18-Z |
Description | LED MICRO SIDELED 3806 SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | White LED Indication - Discrete 2.85V 2-SMD, J-Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CUW Y3SH.B2-GFJD-5J6T-Z242-20-R18-Z Models |
Category | Lens Style Irregular |
Mfr | Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.85V |
Series | Current - Test 20mA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Viewing Angle 120° |
Part Status Active | Mounting Type |
Color | Package / Case 2-SMD, J-Lead |
Configuration Independent | Supplier Device Package |
Lens Transparency Diffused | Size / Dimension 3.80mm L x 1.00mm W |
Millicandela Rating | Height (Max) 0.60mm |