C14610B0160021
DigiKey Part Number
889-1568-ND
Manufacturer
Amphenol Tuchel Industrial
Manufacturer Product Number
C14610B0160021
Description
INSERT FEMALE 16POS+1GND SCREW
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Female Insert Gray 16+Ground Position Screw
Category
Voltage Rating
600V
Manufacturer
Amphenol Tuchel Industrial
Current Rating (Amps)
10A
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C