Image for P51-200-G-M-M12-4.5OVP-000-000 is not available
P51-200-G-M-M12-4.5OVP-000-000
DigiKey Part Number
P51-200-G-M-M12-4.5OVP-000-000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
P51-200-G-M-M12-4.5OVP-000-000
Description
SENSOR 200PSI M10-1.0 6G .5-4.5V
Detailed Description
Pressure Sensor 200PSI (1378.95kPa) Vented Gauge Male - M10 x 1.0 0.5 V ~ 4.5 V Cylinder
Category
Output
0.5 V ~ 4.5 V
Accuracy
±0.5%
Series
Voltage - Supply
5V
Port Size
Male - M10 x 1.0
Pressure Type
Vented Gauge
Termination Style
M12, 4 Pin
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C