Image for P51-200-G-L-MD-20MA-000-000 is not available
P51-200-G-L-MD-20MA-000-000
DigiKey Part Number
P51-200-G-L-MD-20MA-000-000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
P51-200-G-L-MD-20MA-000-000
Description
SENSOR 200PSI M10-1.25 6H 4-20MA
Detailed Description
Pressure Sensor 200PSI (1378.95kPa) Vented Gauge Female - M10 x 1.25 4 mA ~ 20 mA Cylinder
Category
Output
4 mA ~ 20 mA
Accuracy
±0.5%
Series
Voltage - Supply
8V ~ 30V
Port Size
Female - M10 x 1.25
Pressure Type
Vented Gauge
Termination Style
MD, 4 Pin
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C