ATS15-34PB1-BM01
DigiKey Part Number
889-ATS15-34PB1-BM01-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS15-34PB1-BM01
Description
34 POSITION PCB RECEPTACLE WITH
Detailed Description
Connector Header Panel Mount, Through Hole 34 position 0.118" (3.00mm)
Insulation Height
0.945" (24.00mm)
Features
Board Guide
Number of Positions
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Current Rating (Amps)
7.5A