AHDP06-24-91S-BS3-K16X
DigiKey Part Number
889-2844-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AHDP06-24-91S-BS3-K16X
Detailed Description
9 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp
Features
Backshell, Conduit Adapter, Coupling Nut
Current Rating (Amps)
13A, 25A, 60A
Voltage Rating
24VDC
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C