RD50M10ANV30/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for RD50M10ANV30/AA is not available
RD50M10ANV30/AA
DigiKey Part Number
4306-RD50M10ANV30/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RD50M10ANV30/AA
Detailed Description
50 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
11A
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C