RD37S10GEX/AA-50-1023.5 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for RD37S10GEX/AA-50-1023.5 is not available
RD37S10GEX/AA-50-1023.5
DigiKey Part Number
4306-RD37S10GEX/AA-50-1023.5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RD37S10GEX/AA-50-1023.5
Description
RD37S10GEX/AA-50-1023.5
Detailed Description
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
11A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C