RD25S10G0C is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for RD25S10G0C is not available
RD25S10G0C
DigiKey Part Number
4306-RD25S10G0C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RD25S10G0C
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Cadmium Plated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
11A
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware, Shielded
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C