RD25M10GE0/AA-50 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for RD25M10GE0/AA-50 is not available
RD25M10GE0/AA-50
DigiKey Part Number
4306-RD25M10GE0/AA-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RD25M10GE0/AA-50
Description
RD25M10GE0/AA-50
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
11A
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C