RD25M10ANV3S/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for RD25M10ANV3S/AA is not available
RD25M10ANV3S/AA
DigiKey Part Number
4306-RD25M10ANV3S/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RD25M10ANV3S/AA
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
11A
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C