HDC25S5R200C-15 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC25S5R200C-15 is not available
HDC25S5R200C-15
DigiKey Part Number
4306-HDC25S5R200C-15-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC25S5R200C-15
Description
D-SUB CONNECTOR
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Cadmium Plated
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
11A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Backset Spacing
0.283" (7.20mm)
Number of Positions
Features
Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Contact Material
Copper Alloy
Termination
Solder
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C