DD78S30000/AA-14-759.0 is available for purchase but is not normally stocked.
Amphenol Positronic
In Stock: 22
In Stock: 0
Image for DD78S30000/AA-14-759.0 is not available
DD78S30000/AA-14-759.0
DigiKey Part Number
4306-DD78S30000/AA-14-759.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD78S30000/AA-14-759.0
Description
DD78S30000/AA-14-759.0
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C