DBO17W2P300G30LF
DigiKey Part Number
DBO17W2P300G30LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DBO17W2P300G30LF
Description
CONN D-SUB PLUG 17POS VERT SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
17 (15 + 2 Power) Position D-Sub, Combo Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
DBO17W2P300G30LF Models
Category
Flange Feature
Board Side (4-40)
Current Rating (Amps)
7.5A, 30A
Features
Board Lock, Grounding Indents
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B) - 17W2
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C