D50P24B4GV00LF
DigiKey Part Number
D50P24B4GV00LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D50P24B4GV00LF
Description
CONN D-SUB PLUG 50POS VERT SLDR
Detailed Description
50 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
D50P24B4GV00LF Models
Current Rating (Amps)
5A per Contact
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C