D25S24B4PA00LF
D25S24B4PA00LF
D25S24B4PA00LF
DigiKey Part Number
609-5561-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D25S24B4PA00LF
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS VERT SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
D25S24B4PA00LF Models
Category
Termination
Solder
Contact Finish
Gold
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A per Contact
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Voltage Rating
300V
Contact Material
Phosphor Bronze
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C