90311-030LF is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 3,194
Datasheet
30 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Black 0.079" (2.00mm)
90311-030LF
90311-030LF
90311-030LF
DigiKey Part Number
609-2786-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
90311-030LF
Description
CONN RCPT HSG 30POS 2.00MM
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
90311-030LF Models
Category
Row Spacing
0.079" (2.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Pitch
0.079" (2.00mm)