71600-030LF is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
3M
In Stock: 4,016
Datasheet
30 Position Rectangular Receptacle Connector IDC Gold 28-30 AWG
71600-030LF
DigiKey Part Number
609-5103-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
71600-030LF
Description
CONN RCPT 30P IDC 28-30AWG GOLD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
71600-030LF Models
Category
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Number of Positions
30
Pitch
0.100" (2.54mm)