Image for 65817-010LF is not available
65817-010LF
DigiKey Part Number
65817-010LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
65817-010LF
Description
CONN RCPT HSG 10POS 2.54MM
Detailed Description
10 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Black 0.100" (2.54mm)
Category
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Mfr
Series
Contact Termination
Crimp
Packaging
Bag
Color
Features
Flange
Connector Type
Insulation Material
Polyphenylene, Modified
Contact Type
Female Socket
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Number of Positions
Note
Contacts Sold Separately
Pitch
0.100" (2.54mm)