65240-016LF
DigiKey Part Number
609-3060-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
65240-016LF
Description
CONN RCPT HSG 16POS 2.54MM
Detailed Description
16 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Blue 0.100" (2.54mm)
EDA/CAD Models
65240-016LF Models
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C
Pitch
0.100" (2.54mm)