20021323-00030T1LF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Samtec Inc.
In Stock: 183
Datasheet
Similar
Samtec Inc.
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 575
In Stock: 0
Image for 20021323-00030T1LF is not available
20021323-00030T1LF
DigiKey Part Number
20021323-00030T1LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
20021323-00030T1LF
Description
CONN RCPT 30POS 0.05 GOLD SMD
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 Position Receptacle, Bottom Entry Connector 0.050" (1.27mm) Surface Mount Gold
EDA/CAD Models
20021323-00030T1LF Models
Category
Termination
Packaging
Tube
Insulation Height
0.087" (2.20mm)
Contact Type
Female Socket
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Style
Board to Board
Number of Positions
Applications
General Purpose, Industrial, Telecommunications
2
Contact Material
Copper Alloy
Row Spacing - Mating
0.050" (1.27mm)