10127816-18LF
DigiKey Part Number
609-4842-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10127816-18LF
Description
CONN PLUG HSG 18POS 4.20MM
Detailed Description
18 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.165" (4.20mm)
EDA/CAD Models
10127816-18LF Models
Row Spacing
0.165" (4.20mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Pitch
0.165" (4.20mm)