10127816-10LF
DigiKey Part Number
609-4841-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10127816-10LF
Description
CONN PLUG HSG 10POS 4.20MM
Detailed Description
10 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.165" (4.20mm)
EDA/CAD Models
10127816-10LF Models
Row Spacing
0.165" (4.20mm)
Mfr
Mounting Type
Panel Mount, Snap-In
Fastening Type
Locking Ramp
Color
Natural
Contact Type
Male Pin
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Pitch
0.165" (4.20mm)