10127717-24LF
10127717-24LF
10127717-24LF
DigiKey Part Number
609-4830-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10127717-24LF
Description
CONN PLUG HSG 24POS 3.00MM
Detailed Description
24 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.118" (3.00mm)
EDA/CAD Models
10127717-24LF Models
Row Spacing
0.118" (3.00mm)
Fastening Type
Locking Ramp
Color
Black
Contact Type
Male Pin
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Pitch
0.118" (3.00mm)