10114826-00011LF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Adam Tech
In Stock: 0
Datasheet
11 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.049" (1.25mm)
10114826-00011LF
DigiKey Part Number
609-4658-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10114826-00011LF
Description
CONN RCPT HSG 11POS 1.25MM
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
10114826-00011LF Models
Category
Number of Rows
1
Mfr
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Contact Termination
Crimp
Packaging
Bag
Color
Natural
Part Status
Active
Insulation Material
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Connector Type
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Contact Type
Female Socket
Note
Contacts Sold Separately
Number of Positions
Base Product Number
Pitch
0.049" (1.25mm)