L77SDDH50SVFC309
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77SDDH50SVFC309
DigiKey Part Number
L77SDDH50SVFC309-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77SDDH50SVFC309
Description
CONN D-SUB RCPT 50POS SOLDER CUP
Detailed Description
50 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
L77SDDH50SVFC309 Models
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Voltage Rating
250V
Number of Rows
3
Mounting Type
Wire Gauge
20 AWG
Shell Size, Connector Layout
5 (DD, D)
Contact Material
Brass
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C