L77SDC37S1ACH3RC309 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
HARTING
In Stock: 0
Datasheet
Similar
HARTING
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 37
In Stock: 28
TE Connectivity AMP Connectors
Amphenol CS (FCI)
Amphenol CS (FCI)
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
L77SDC37S1ACH3RC309
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77SDC37S1ACH3RC309
DigiKey Part Number
L77SDC37S1ACH3RC309-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77SDC37S1ACH3RC309
Description
CONN D-SUB RCPT 37POS R/A SOLDER
Detailed Description
EDA/CAD Models
L77SDC37S1ACH3RC309 Models
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Backset Spacing
0.406" (10.30mm)
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Board Lock
Number of Positions
Voltage Rating
250V
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C)
Phosphor Bronze
Flange Feature
Board Side (M3)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C