L77SDB25S1ACH4FC309 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
HARTING
In Stock: 498
Datasheet
Similar
WEC
In Stock: 196
Datasheet
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 0
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 434
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
L77SDB25S1ACH4FC309
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77SDB25S1ACH4FC309
DigiKey Part Number
L77SDB25S1ACH4FC309-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77SDB25S1ACH4FC309
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SOLDER
Detailed Description
EDA/CAD Models
L77SDB25S1ACH4FC309 Models
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Backset Spacing
0.406" (10.30mm)
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Board Lock
Number of Positions
Voltage Rating
250V
Contact Material
Phosphor Bronze
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C