L77HDA26SD1CH4F
L77HDA26SD1CH4F
L77HDA26SD1CH4F
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77HDA26SD1CH4F
DigiKey Part Number
L77HDA26SD1CH4F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77HDA26SD1CH4F
Description
CONN D-SUB HD RCPT 26P R/A SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
L77HDA26SD1CH4F Models
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Backset Spacing
0.350" (8.89mm)
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Board Lock, Grounding Tabs
Number of Positions
Voltage Rating
250V
Number of Rows
3
Color
Black
Dielectric Material
Thermoplastic, Glass Filled
Contact Type
Signal
Contact Material
Brass
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C