L77DDH50SU
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77DDH50SU
DigiKey Part Number
L77DDH50SU-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77DDH50SU
Description
CONN D-SUB RCPT 50POS VERT SLDR
Detailed Description
50 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
L77DDH50SU Models
Category
Termination
Solder
Packaging
Tray
Contact Finish Thickness
8.00µin (0.203µm)
Part Status
Active
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Connector Style
Current Rating (Amps)
7.5A
Voltage Rating
300V
Number of Rows
3
Shell Size, Connector Layout
5 (DD, D)
Contact Type
Signal
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C