L777HDAH26POL2RM8 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 2,045
Datasheet
Similar
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 1,952
Datasheet
26 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
L777HDAH26POL2RM8
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L777HDAH26POL2RM8
DigiKey Part Number
L777HDAH26POL2RM8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L777HDAH26POL2RM8
Description
CONN D-SUB HD PLUG 26P VERT SLDR
Detailed Description
EDA/CAD Models
L777HDAH26POL2RM8 Models
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Features
Board Lock, Grounding Indents
Voltage Rating
250V
Number of Positions
Color
Black
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A) High Density
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C