L717SDDH50POL2RM8
L717SDDH50POL2RM8
L717SDDH50POL2RM8
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L717SDDH50POL2RM8
DigiKey Part Number
L717SDDH50POL2RM8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717SDDH50POL2RM8
Description
CONN D-SUB PLUG 50POS VERT SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
L717SDDH50POL2RM8 Models
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Features
Board Lock, Grounding Indents
Voltage Rating
250V
Number of Rows
3
Shell Size, Connector Layout
5 (DD, D)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C