L717HDAH26POL2RM8 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 2,045
Datasheet
Similar
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 1,960
Datasheet
26 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
L717HDAH26POL2RM8
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L717HDAH26POL2RM8
DigiKey Part Number
L717HDAH26POL2RM8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717HDAH26POL2RM8
Description
CONN D-SUB HD PLUG 26P VERT SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
L717HDAH26POL2RM8 Models
Category
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Mfr
Contact Finish
Gold
Series
Contact Finish Thickness
Flash
Packaging
Tray
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Part Status
Active
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Features
Board Lock, Grounding Indents
Connector Type
Plug, Male Pins
Voltage Rating
250V
Number of Positions
Color
Black
Number of Rows
3
Contact Form
Stamped
Mounting Type
Dielectric Material
Thermoplastic, Glass Filled
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A) High Density
Contact Material
Brass
Contact Type
Signal
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C