L717DFD50P is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
50 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
L717DFD50P
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L717DFD50P
DigiKey Part Number
L717DFD50P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717DFD50P
Description
CONN D-SUB PLUG 50POS PNL MNT
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
L717DFD50P Models
Packaging
Bag
Current Rating (Amps)
7.5A
Voltage Rating
300V
Number of Rows
3
Shell Size, Connector Layout
5 (DD, D)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C