Image for L717DBH25P1AUNA196 is not available
L717DBH25P1AUNA196
DigiKey Part Number
L717DBH25P1AUNA196-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717DBH25P1AUNA196
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS R/A SOLDER
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Backset Spacing
0.406" (10.30mm)
Features
Grounding Indents, Mounting Brackets
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Brass
Flange Feature
Board Side (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C