L717DB25P1AON is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 433
Datasheet
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
L717DB25P1AON
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L717DB25P1AON
DigiKey Part Number
L717DB25P1AON-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717DB25P1AON
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS R/A SOLDER
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
L717DB25P1AON Models
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Backset Spacing
0.406" (10.30mm)
Features
Grounding Indents
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C