L177TSBH25SOL2RM8
DigiKey Part Number
L177TSBH25SOL2RM8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L177TSBH25SOL2RM8
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS VERT SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
L177TSBH25SOL2RM8 Models
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Board Lock
Number of Positions
Voltage Rating
600V
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Contact Material
Copper Alloy
Contact Type
Signal
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C