L177TSBG25SOL2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
HARTING
In Stock: 17
Datasheet
Similar
HARTING
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 616
In Stock: 80
TE Connectivity AMP Connectors
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 4
In Stock: 146
In Stock: 66
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
L177TSBG25SOL2
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L177TSBG25SOL2
DigiKey Part Number
L177TSBG25SOL2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L177TSBG25SOL2
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS VERT SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
L177TSBG25SOL2 Models
Category
Termination
Solder
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Series
Contact Finish
Gold
Packaging
Tray
Contact Finish Thickness
15.0µin (0.38µm)
Part Status
Active
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Connector Style
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Voltage Rating
600V
Number of Positions
Contact Form
Stamped
Number of Rows
2
Dielectric Material
Thermoplastic, Glass Filled
Mounting Type
Contact Material
Copper Alloy
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C