L177SDD50SVF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 0
Datasheet
50 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
L177SDD50SVF
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L177SDD50SVF
DigiKey Part Number
L177SDD50SVF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L177SDD50SVF
Description
CONN D-SUB RCPT 50POS SOLDER CUP
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
L177SDD50SVF Models
Category
Termination
Solder Cup
Current Rating (Amps)
3A
Voltage Rating
250V
Number of Rows
3
Shell Size, Connector Layout
5 (DD, D)
Contact Material
Phosphor Bronze
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C