L117DBFRAA25P is available for purchase but is not normally stocked.
3M
In Stock: 364
Datasheet
In Stock: 69
In Stock: 67
In Stock: 38
In Stock: 13
In Stock: 0
In Stock: 935
In Stock: 199
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
L117DBFRAA25P
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L117DBFRAA25P
DigiKey Part Number
L117DBFRAA25P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L117DBFRAA25P
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS IDC
Detailed Description
EDA/CAD Models
L117DBFRAA25P Models
Current Rating (Amps)
5A
Voltage Rating
250V
Wire Gauge
26 AWG
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C