17EHD026PAM232
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
17EHD026PAM232
DigiKey Part Number
17EHD026PAM232-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
17EHD026PAM232
Description
CONN D-SUB HD PLUG 26P VERT SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
17EHD026PAM232 Models
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Features
Board Lock, Grounding Indents
Connector Type
Plug, Male Pins
Voltage Rating
125V
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A) High Density
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C