Image for DBM21W1S300N is not available
DBM21W1S300N
DigiKey Part Number
DBM21W1S300N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DBM21W1S300N
Description
CONN D-SUB RCPT 21POS VERT SLDR
Detailed Description
21 (20 + 1 Power) Position D-Sub, Combo Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
DBM21W1S300N Models
Current Rating (Amps)
7.5A per Contact
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C